teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

Python İle Neler Yapılabilir?

Python, yazılım dilleri arasında son yıllarda fazlasıyla popüler olan bir yazılım dili. Peki, Python ile neler yapılabilir?

1.Veri Analizi


    Python, verileri işleyerek, verileri görselleştirmede de gayet başarılı bir şekilde görev alır. Büyük, küçük fark etmeksizin her türlü veriyi görselleştirebilir.

2.Robotik Uygulama


    Global Market Insights’ın raporuna göre, “Dünya genelinde endüstriyel robotik market büyüklüğü, 2024’e kadar 80 milyar doları aşacak şekilde belirlendi.” Bu robotik geliştirmelerin en büyük kısmı da yapay zekadır.

3.Oyun Geliştirme


    Python ile basit oyunlar geliştirebilirsiniz. Pygame, oyun geliştirmek için kullanılan Python kütüphanesidir. Pygame'de, grafik çizmek, fare girdisi gibi değişik modüller içerir. Oyun geliştirmede pek popüler olmasa da ileride ne olacağını bilemeyiz. 

4.Web Geliştirme


    Python'ın en popüler kullanım alanlarından biridir, web geliştirme. Zor web sayfalarını yaratmakta kullanılabilir. En çok bilinen web uygulamarı : Youtube, Instagram, Google, Spotify.

5.Yapay Zeka 


    Python, yapay zeka için bilinir bir yazılım dilidir. Yapay zeka tasarlamak oldukça zor ve kompleks programlardır. Bu alanlarda uzman kişiler de öğrenmesi kolay bir dil arar bu dillerden biri de Python.

Oluşturulma Tarihi : 2021-03-09 18:32:41