teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

GeForce Now'a Tepki Yağdı!

Nvidia GeForce Now, Turkcell aracılığı ile birlikte Türkiye'de sunucu açtı. Fakat fiyatların açıklanmasıyla tepki yağdı.

  Nvidia, oyunu yüklemeden, bulut üzerinden oyun oynamayı sağlayan sistemin avrupa sunucuları bulunmakta ve Avrupa ile Amerika fiyatları, aylık 5 dolar ile 6 aylık 25 dolar olarak fiyatlandırılmış. Türkiye'de açılan sunucular 15 Mart'ta kullanıma sunulacak sistemin fiyatları dün itibari ile açıklandı. Basit üyelikte para vermeden 1 saat, RTX özelliği olmadan kullanılabiliyor. Lansmana Özel 3 Aylık Üyelik ise 150 TL olarak belirlenmişken, Aylık Premium üyelik 75 TL olarak belirlenmiş. Açıklama yapıldıktan sonra sosyal medyalarda en çok konuşulan konulardan bu olaylardan biri oldu ve çok da beklediği tepkiyi alamamışa benziyor.

  Konu ile ilgili de Nvidia, bir Twitter kullanıcısınına fiyatların Turkcell tarafından belirlendiğini belirtti. 5 dolara hizmet veren sistem Türkiye'de 10 dolara hizmet vermesi, burada insanların tepkisini çeken en büyük detaylardan oldu. Henüz Turkcell tarafından bir açıklama yok. Ancak ülkemizin, internet ve iletişim şirketleri, kötü altyapısı ile hak etmeyen fahiş fiyatlar talep ediyor. Bu tartışılmaz bir gerçek.
 

Oluşturulma Tarihi : 2021-03-06 17:24:41