teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

Virüs Konulu Filmler

Felaketler yılı olarak adlandırılan 2020'de Korona virüs, hayatımıza girdi. Eğer bu salgın sizi yetmediyse, birkaç virüs filmi önerisi yapalım.

Veba(Carriers)

Dünya çapında yayılmış olan bir virüs salgını nedeniyle tüm insanlarda bir korku vardır. 4 kişinin "Turtle Beach" adında bir sahile ulaşma çabasını anlatan bir filmdir.

Salgın(Contagion)

Orta Batı'da sessiz, sakin bir kasabada yaşayan bir çiftin, teker teker deliren arkadaşlarına ve yakınlarına karşı yaşam mücadelelerini konu alan bu filmde, kasaba sakinleri psikopat birer katile dönüşmüştür.

Ben Efsaneyim (I am Legend)

Korkunç bir virüsün her yere yayılmasına engel olamamış bir bilim insanının, New York'ta köpeği ile hayatta kalabilmiştir. Virüse panzehir aramak için çalışan bu adamın hikayesini anlatır.

12 Maymun(12 Monkeys)

Dünyada insanlığın yok olmasına yetecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık beş milyar kişinin ölümüne yol açmıştır. Geriye kalan insanlar yeraltlarına kurdukları barınaklarda yaşamlarını sürdürebilmektedirler. İnsanlar, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar.

28 Gün Sonra(28 Days Later)

Londra'daki bir araştırma merkezindeki denek maymunların, bir grup aktivist tarafından serbest bırakılması ile çevreye ölümcül bir virüs yayılır. Virüsten etkilenen kişiler 15 saniye sonra insani özelliklerinden çıkıp, cinayete eğilimli saldırgan yaratıklara dönüşür.

Oluşturulma Tarihi : 2021-03-19 17:54:26