teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

Blizzard'ın Mobil Atılımı: Diablo Immortal

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Blizzard'ı en çok Diablo serisi, World of Warcraft, Overwatch gibi oyunlarla duyuyoruz.Blizzard şimdi de Diablo serisini mobil platformlarda da bir oyun geliştireceğini açıkladı.Diablo Immortal.

 

Diablo serisinin mobil üyesi olan Diablo Immortal nasıl bir oyun?

 

Diablo serisinin ilk oyunu 1996 yılında piyasaya çıktı. 2.5 milyon kopya satan bu oyun Diablo oyunculardan ve basından olumlu tepki gördü. Yapımcılar da tepkilerden etkilense gerek 2. oyun için kolları sıvadı. Diablo serisinin en çok sevilen oyunu Diablo 2 ilk oyundan 4 yıl sonra 2000 yılında piyasayı çıktı ve piyasayı kasıp kavurdu.

 

İnsanlar oyunu oynarken bir sonraki oyunun nasıl olacağını düşünmeye başlamışlardı ama bu beklentileri hem çok karşılanmayacak hem de uzun bir zaman beklemeleri gerekecekti. Diablo 2 insanları çok etkilemişti doğal olarak rakipleri de ortaya çıkmaya başladı bunlardan biri Torchlight oldu ama asıl rakibi 3. oyundan sonra ortaya çıkacaktı.

 

12 yıllık bekleyişin ardından 3. oyun piyasaya çıktı, çıkmasıyla birlikte de 2. oyunun altında kalmasıyla birlikte oyuncuları tatmin etmeyen bir yapım ortaya çıktı. 1 yıl sonrasında ise Diablo severleri çekecek olan Path of Exile piyasaya çıktı. Tabii ki bedava olması bunun en büyük etkilerinden biri.

 

Diablo Immortal'a dönersek oyunun mobil olarak çıkması ilk duyrulduğu andan itibaren çok eleştirildi. Hikaye olarak da Diablo 2'nin sonrasını anlatması Diablo hayranlarını çekebilir gibi gözüküyor. Çok oyunculu ve tek oyunculu olarak oynayabilecek oyunda bizi nelerin beklediğini henüz bilmiyoruz. Blizzard bize bu sefer hangi süprizi yapacağını bekleyip göreceğiz.

Oluşturulma Tarihi : 2021-01-23 15:16:10