teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

Start-Up Nedir? Nasıl Kurulur?

Star-Up 2010 yılında ABD'de çıkmış bir terimdir. Karşılığı ise yeni girişim olarak söylenebilir.Peki nedir bu start-up? Nasıl start-up kurulur? bir inceleyelim.

Start-Up Nedir?

Start-Up, herhangi bir sorunla ilgili çözüm bulmak için çalışan ve başarının garantili olmadığı oluşum olarak adlandırılanbilir fakat bu tanım bile tam olarak start-up terimini açıklayamaz. Bir şirketin start-up olması için şirketin yaşının da bir önemi yoktur. Girişim ve start-Up arasındaki farkı şöyle açıklayalım. Bir start-up, kurulan ülkeden çıkar ve farklı ülkelerde faaliyet göstermesi gerekir. Start-Up, bilindiği gibi sadece teknoloji ve yazılım alanında değil, finans, pazarlama gibi birçok alanda start-up vardır.   

Start-Up Nasıl Kurulur?

Star-Up kurabilmek için bir soruna çözüm bulabilmesi gerekir. Çözümün başarılı olup olmaması önemsizdir. Kitle fonlaması gibi yöntemlerle finansman sağlanabilir. Bizim ülkemizde olmasa da bazı ülkelerde start-up projelerine bankalardan kredi verilmektedir. Bu şartlar sağlandığınız zaman bir start-up kurabilirsiniz.

Oluşturulma Tarihi : 2021-03-21 18:00:18