teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları. İnternetten nasıl para kazanılır? İnternetten gelir elde etme.

 

Teknolojinin geldiği bugün ki nokta da artık internetten para kazanmak mümkün ve bunu fırsat bilen insanlar internetten para kazanma yolları aramaya başlıyor.

İnternetten para kazanan insanlar genel de dışardan bakılınca özenilen insanlar oluyorlar çünkü genelde kendi işlerini yaptıklarından kimseye bağlı değiller ve özgürce finansal özgürlüklerini kazanmış duruma gelmiş internetten gelen para ile kendini geçindiren kişiler oluyor. Tabi bu alanda çok büyümüş kişileri lüks spor arabalarla görmek mümkün.

Bunu gören insanlar da internetten para kazanma yollarını arıyorlar. Tabi öncelikle bunu söylemek de fayda var ki internetten para kazanma olayı sandığınız kadar kolay değil. Süreklilik ve sabır gerektiren bir iş. İnsanların bir çoğu da zaten bu işlere girişmiş fakat sabır ve süreklilik olmadığından bırakmışlardır. 

Eğer siz sürekliliğinizi bozmayıp sabırlı bir şekilde devam ederseniz emin olun sizde internetten paranızı alıcaksınız. İşe başlarken çok büyük paralar kazanmayı hedeflemeyin çünkü bu pek mümkün görünmüyor. Hedefleriniz kısa vadeli büyük değil, uzun vadeli küçük hedefler belirlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Böylelikle kapıldığınız hayalleriniz suya düşmemiş olur.

Peki biz nasıl internetten para kazanırız? Sizin için listelediğimiz alanları bir incelemenizi öneririz elbet kendinize göre bir alan bulup başlayabilirsiniz. Gelelim listeye :

 


1- Youtube

 

 

Youtube, herkesin bildiği bir para kazanma platformu. Kanalınıza belirleyeceğiniz bir konsept ile büyüyebilir ve hatta ünlü olup tanınabilirsiniz.


Eğer ben öyle kamera karşısında konuşamam diyorsanız da, Youtube 'da birçok kanal örneği var. Belgesel tarzı videoları seslendirerek de iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 
He yok benim sesim de kötü derseniz onun da çaresi var seslendirme botlarını kullanarak da iyi kazançar elde edersiniz. Yazdığınız içeriği seslendirme botuna okutup sizin yerine seslendirmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu seslendirme botları genelde paralı olduğundan bir para vermeniz gerekebilir.


E yok ben onunlada uğraşamam öyle seslendirmeymiş, botmuş vs. yapamam diyorsanız da bir iş fikri daha var ki oda sesli videolar. Peki nedir bu sesli videolar? Bu tarz videolara denk geldiğiniz muhtemeldir ki gelmişsinizdir. Rahatlatıcı sesler, doğa sesleri, orta çağ müzikleri, spor yaparken dinlemelik müzikler, uyumak için dinlenebilecek sesler, bebekler için sakinleştirici sesler gibi birçok içerik örneği var ki size en çok kazandırabilecek konsept budur.

Nedeni ise şu ki Youtube size izlenme sayısına ve izlenme süresine göre ödeme yapıyor. Bu tarz videolar 10 dakika ve 1 saat arası değişmekte ve insanlar bu tarz içerikleri çok fazla izlemekte ve bu tarz videoları genelde uzun vadede açmaktalar hatta biraz araştırırsanız bu tarz videoların izlenmesi çok fazla olup 10 saate kadar süren videolarıda göreceksiniz.


2- Blog yazmak

 

 

Blog yazmak, aslında bi o kadar zorken bir o kadar da eğlencelidir. Açtığınız bloglar da yazdığınız yazıları başkası okursa bir kazanç elde edebilirsiniz.


E peki kim vericek bize parayı? Tabiki Google. Google sizin sitenize yerleştirdiği reklamlar sayesinde gösterim başına ve reklama tıklanma başına iyi gelir elde edebilirsiniz. Burda ki şartlar şunlar ki siteniz google şartlarına uygun olması gerek.


Google şartları ise bellidir tahmin edebileceğiniz üzere, içeriklerin özgün olması ve illegal bir site olmaması. Sadece kazancınız Google'dan olucak diye birşey yok tabi eğer yazdığınız yazılar birileri tarafından beğenilirse size sponsor olmak isteyebilir ki bu tarz sponsorluklar da çok fazla kazanç elde etmenize olanak sağlar.


Bir diğer blog yazarken para kazanma yöntemi de Affiliate Marketing. Peki nedir bu Affiliate Marketing? Affiliate Marketing, sizin yazdığınız yazılar sayesinde sitenize koyabileceğiniz reklam türüdür. Yani siz bir telefon hakkında yazı yazıp, sitenize telefon reklamı koyduğunuz da o reklama tıklayıp telefon satın alan kişi üzerinden komisyon alabilirsiniz ki bu yöntemle de çok fazla kazanç sağlayabilirsiniz.


Bu yöntem bir çok satıcı ile yapılabilir fakat en büyüğü AliExpress Affiliate Marketing'dir. Hem markanın güvenilirliği sayesinde satış yapmanız daha mümkün hale gelmekte hemde bu tarz reklamlarla döviz kazanmanız mümkün hale gelmekte.


3- Yazılım

 

 

Gelişen teknoloji de yazılımın payı büyük hatta baş sahibi demek yanlış olmaz galiba. Peki biz yazılımdan nasıl para kazanabiliriz? 


Aslında şunu söylemek de fayda var ki bu internetten para kazanmanın en zor yolu zor olmasının sebebi yapmanın imkansız olması değil, öğrenme süresi ve proje geliştirme süresinin çok fazla vakit alması. Tabi her zor şeyin ardında bir güzelliğin olmasını unutmamak lazım çünkü para kazanmanın en zor olduğu bu alanda en çokta paranın kazanıldığı alan desek yanlış olmaz herhalde.


Eğer uzun vakitler ayırırsanız ve iyi bir yazılımcı olursanız, zamanında çekeceğiniz çileler size bir süre sonra hiç beklemeyeceğiniz paralarla geri dönebilir.Diyelim etinizi tırnağınıza taktınız, dişinizi sıktınız ve yazılımı öğrendiniz. Peki nasıl para kazancağız? Aslında yazılımda şu şekilde para kazanırsınız demek pek doğru olmaz çünkü yazılımın bir çok alanı var.


Örnek vermek gerekirse Web Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme, Oyun Geliştirme, Veri Analizi gibi gibi birçok alanda hizmet verebilirsiniz. Bir kişiye veya bir firmaya yapacağınız web sitesi veya mobil uygulama size çok iyi kazançlar sağlar.
Hatta yazılımla kendi işinizi bile kurmanız mümkün. Geliştirdiğiniz yazılım, iyi bir iş modeli ise size geri dönüşü çok büyük miktarlar da olabilir. Geliştirdiğiniz yazılım ile insanlara para karşılığı iyi bir hizmet verebilir yada çok fazla kişiye ulaşmanız durumunda reklam izleterek para kazanabilirsiniz.


Yok ben öyle iş kurmak falan istemiyorum iş karşılığı para kazanmak istiyorum derseniz de size önerimiz yurtdışına iş yapmanızdır. Böylelikle kazancınız dövize dönebilir ve çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse İsveç'de bir firmanın internet sitesini veya mobil uygulamasını yapmanız durumunda elinize geçen paraya siz bile inanamayabilirsiniz.


Peki biz bu tarz işleri nasıl bulucağız? E haliyle internet çağında yaşıyoruz ve bu tarz işleri bulabilmenizi mümkün kılan siteler var. fiver.com , bionluk.com , armut.com gibi birçok freelancer iş alabileceğiniz platformlar mevcut.


4- E-ticaret

 

 

Öncelikle herkesin girmek istediği ama bir türlü nasıl yapabileceğini anlayamadığı bir iş türüne geldik E-ticaret. Açıkçası söylemek gerekir ki size en hızlı para kazandırabilecek bir iş türüdür.


İnternete yüklediğiniz ürün satılırsa siz para kazanmış sayılıyorsunuz ki buda ürünün ne zaman satıldığına bağlı. Bir gün içinde de satılabilir bir ay sonra da. Tam olarak sattığınız ürüne ve fiyatına bağlı. Peki biz bu alanda nasıl para kazanabiliriz? E-ticaret yapmak isteyenlerin genelde yaptığı iki satış türü vardır. Bunlardan birincisi kendi ürününü üretip satmak diğeri ise stoksuz ticaret bilinen bilinen adıyla dropshipping.


Ürünü nerde satacağınıza gelmeden önce nasıl satacağınıza değinmek isteriz. Öncelikle ilk iş türümüz olan kendi ürününüzü satmak, adı üstünde ürettiğiniz ürünleri satmaktır çok bir karmaşası yok.
Asıl insanların kafasını karıştırdığı konu dropshipping. Bu iş türünde elinizde olmayan ürünü sanki varmış gibi gösterip internete yüklemenizdir.

Peki biz elimizde olmayan ürünü nasıl satıcağız? Çok basit, sattığınız ürünü, tedarikçiden satın alarak ama satın aldığınız ürünü kendinize değil, sizin ürününüzü satın alan kişiye kargolatarak satabilirsiniz. 

Örneğin; Siz bir kalem satan birinin ürününü aynı şekilde satmak için internete koydunuz. Adam bu ürünü 5 TL'ye satıyor, sizde aynı ürünü 8 TL'ye satıcaksınız. Size gelen sipariş olursa, ürünü bulduğunuz adamdan, size sipariş veren adama yollicaksınız. E bu durumda sizin cebinize 3 TL kar kalıyor. E kim 5 TL'ye almak varken, 8 TL'ye aynı ürünü alır demeyin. O kadar çok kişi araştırma yapmadan satın alıyor ki elbet insanların fazla para verdiği zamanlar bile oluyor.


Tabi bu e-ticaret direk girilebilecek bir alan değil. Malum kendi ürününüzü satacaksanız ürün üretim maliyeti, stoksuz ticaret yapacaksanız ürünü tedarik etmek için bir sermaye gerekmekte.

 

Bu yazımız da size internetten para kazanma yollarını anlatarak fikir vermeye çalıştık. Umarız ki siz de okuduğunuz bu yazıdan kendinize göre iş modelini bularak internetten kazanç sağlayabilirsiniz.

Oluşturulma Tarihi : 2021-01-24 20:16:58