teknoowinn@gmail.com

+0 546 571 14 45

Türkiye'nin Başarılı E-Spor Takımları

Herhangi bir ölçülendirme yapılmamıştır. Takımlar rastgele

sıralanmıştır.

Dark Passage

2003 yılında Counter-Strike takımı olarak başlayan Dark Passage, Türkiye'nin en köklü takımlarından biridir. Counter-Strike dışında, League of Legends, Starcraft 2, FIFA gibi rekabetçi oyunlarda Türkiye'yi temsil etmiş e-spor takımlarından biridir.

Space Soldiers 

2014 yılında kurulan e-spor takımı, Counter-Strike ve FIFA oyunlarında rekabet etmiştir. Space Akademi isminde bir altyapısı da bulunan Space Soldiers,13 Ekim 2018 tarihinde dağılma kararı aldı. Katıldıkları 17 turnuvada 6 kez birincilik kazanan takım, katıldıkları son Counter-Strike turnuvasını 4. bitirmişlerdir. 

İstanbul Wildcats(Hardware Arena Gaming)

HWA Gaming adıyla kurulan ve 16 Nisan 2019 yılından isim değiştirerek İstanbul Wildcats adıyla yola devam eden bu takım, League of Legends, Dota 2, FIFA, Counter-Strike:Global Offensive'de rekabet etmektedir. Geçmişte Kaan "Elwind" Atıcı ve Ferit "wtcN" Karakaya gibi oyunculara ev sahipliği yapmış bu takım, Dark Passage'ın arkasında, en eski takımdır.

Supermassive

2016 yılında kurulan Supermassive, League of Legends ve Counter-Strike:Global Offensive oyunlarında rekabet etmektedir. Geçmişte Koray "Naru" Bıçak ve Berke "Thaldrin" Demir gibi oyuncuları bünyesindebarındırmıştır. 2020 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Şampiyonu olan Supermassivei, yoluna emin adımlarla devam ediyor.   

BigBossLayf Espor

21 Temmuz 2020 tarihinde Ferit "wtcN" Karakaya, Kemalcan "Kendine Müzisyen" Parlak, Şükrü "Uthenera" Şentürk ve Okan "oid" İlker Demirel tarafından kurulan takım, şuan sadece Valorant'ta rekabet ediyor. Katıldıkları 5 Turnuvada da iyi sonuçlar alan takım, The Spike'ın yaptığı 297 Avrupa takımı listesinde 25. sırada yerini aldı.

Oluşturulma Tarihi : 2021-04-01 18:32:23